Методи захисту рослин

 30.12.2020

Щоб захистити рослини, можна використовувати найрізноманітніші способи. Вони можуть бути як агротехнічними, так і біологічними і навіть комбінованими. Крім того, виділяють ще специфічні. Приклад - карантин.

Агротехнічні способи

 Їх характеризують як різних прийомів з метою створити максимально сприятливі умови, щоб розвивати культурні рослини і знищувати бур'яни, паразитів. Яке може вплинути на біоценоз певний прийом, буде залежати від певних кліматичних умов конкретної місцевості. Плануючи роботу на поле, важливо не забувати про особливості місцевості.

Сівозміна

 Відноситься до найбільш універсальним методам поліпшення врожайності. Якщо говорити про захист рослин, це дійсно працює спосіб запобігти як бактеріальні, так і грибкові хвороби. Якщо періодично вирощується культура змінюється, є можливість попередити накопичення небезпечних факторів. А ще, вибираючи нову культуру для висаджування, важливо брати до уваги наявність загальних з попередньої захворювань, і разом з тим пам'ятати про просторову ізоляцію інших подібних культур.

Обробка місцевості

 Дана операція потрібна не тільки з метою розпушування грунту. Вона здатна привести до знищення більшості небезпечних організмів. Серед самих працюючих способів в боротьбі із захворюваннями вважаються лущення стерні, а також зяблева оранка. У грунті рослинні залишки досить швидко можуть розкластися. На якісно обробленої місцевості помітно знижується ураження рослин різними хворобами. З метою знищення шкідників дуже часто використовують зяблеву оранку.

Добрива грунту

Завдяки даному агротехнічному прийому, вдається вплинути на стійкість культур до різних захворювань. Так, наприклад, надлишок в грунті азоту сприяє підвищенню ймовірності захворювання культури. Якщо вносити органічні добрива, підвищується стійкість до захворювань, які викликають грунтові збудники.

Оптимізація строків сівби

Умови, методи, а також час посіву - ті чинники, що впливають на саму динаміку появи, а також поширення більшості захворювань рослин. Найчастіше ранні посіви менше схильні до несприятливих впливів шкідників і захворювань. Підбір самого оптимального строку сівби є відповідальним завданням з метою отримати досить високий урожай.

Боротьба з бур'янами

Дійсно одні з найбільш необхідних заходів серед способів боротьби з шкідниками та хворобами. Бур'яни - ще й корм для більшості шкідників, або живильне середовище для хвороб.

хімічні способи

Такі способи передбачають обробку полів за допомогою хімічних препаратів. Без них неможливо уявити сучасне сільське господарство. Але вони мають і свої мінуси. Приклад - обробка всього підряд. В даному випадку разом з шкідниками гинуть корисні члени біоценозу. Також можливе накопичення небезпечних речовин в урожаї.

Методи захисту рослин