Види мінеральних добрив

 30.12.2020

Вони є не тільки головними складовими в області харчування. Фосфор, калій і азот здатні впливати на розвиток і, звичайно, зростання всіх рослин. Дані речовини є основою повноцінного розвитку всієї флори. Дефіцит здатний привести не тільки до недостатнього розвитку, а й навіть до знищення рослин.


Азотні добрива


Часто саме навесні в грунті можна спостерігати брак азоту. Це нескладно помітити по повільного зростання культур. А ще про це легко дізнатися по невеликій і до того ж блідою листі. Про те ж будуть сигналізувати слабкі пагони. Дуже сильно реагують на брак даного елемента такі культури як помідори, яблуня, суниця і улюблений багатьма картопля. У числі часто використовуваних азотних добрив - сечовина і селітра. До даної категорії можна віднести натрієву селітру, сірчанокислий амоній, амофос, кальцієву сірку, азофак. Всі вони здатні неоднаково впливати як на саму грунт, так і на культури. Завдяки мочевине, грунт стає більш кислою. Селітра робить позитивний вплив на сам зростання буряків.


При цьому потрібно з обережністю застосовувати аміачну селітру. У даного препарату найсильніший ефект. З цієї причини приватним особам його не реалізують. Не слід забувати про те, що азотні добрива відносяться до найбільш небезпечним. Їх надлишок може привести до накопичення в тканинах рослин істотної кількості нітратів. Але в тому випадку, якщо азотні добрива застосовувати відповідно до інструкцій, можна отримати хороший урожай. Крім того, не рекомендується азотні добрива вносити в осінній період. Причина зрозуміла - до настання весни дощі їх вимиють.


Фосфорні


Мінеральні кошти для різних рослин. У їх складі є всього двадцять відсотків фосфорного ангідриду. Ці препарати відносять до числа придатних для всіх існуючих видів грунту, які потребують цієї складової. Суперфосфат потрібно внести як підгодівлю під час розвитку і звичайно, зростання культур під час достатньої кількості вологи. Часто сучасні садівники використовують не звичайний, а подвійний суперфосфат. У ньому набагато більше корисних складових


Ще один різновид добрива - фосфоритовими борошно. Вона застосовується на кислих грунтах, як для злакових, так і для овочевих, плодових культур. Завдяки фосфоритової борошні, підвищується імунітет рослин. Внаслідок культура не піддаються ураженню шкідників.


Калійні добрива

 

Застосовуються, коли восени потрібно перекопати грунт. Даний вид добрив добре підійде для буряка, а також злакових культур і навіть картоплі. Сульфат натрію потрібно з метою підживлення рослин, які відчувають нестачу кальцію. Тут немає жодних домішок. Калійна сіль застосовується в багатьох агропромислових комплексах. Навесні застосовується практично під всі існуючі різновиди ягідних культур.


Комплексні добрива


Тут присутній не один, а відразу пара хімічних складових. Їх роблять завдяки процесу хімічної взаємодії вихідних компонентів. В результаті вони виходять подвійні.

Види мінеральних добрив